Zaproszenie na BEZPŁATNY kurs j. angielskiego

   Informacja o BEZPŁATNYM kursie języka angielskiego dla wolontariuszy i przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wielickiego

 

v  Chcesz realizować projekt międzynarodowy?

v  Nie wiesz, jak napisać wniosek w języku angielskim?

v  Chcesz nawiązać kontakt z partnerem zagranicznym, ale … barierą jest znajomość języka angielskiego?

 

                             ZAPISZ SIĘ NA NASZ KURS!!!

 

Kurs jest skierowany do:

·         pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wielickiego

 

Uczestnictwo w kursie:

- daje możliwość nauki i ćwiczenia języka angielskiego potrzebnego w kontaktach ze współpracownikami z różnych krajów pracujących razem w projektach, a w szczególności:

 

 • poznania i przećwiczenia konkretnych zwrotów przydatnych na spotkaniach i przy dyskusjach projektowych,
 • ćwiczenie umiejętności swobodnego, precyzyjnego i asertywnego wypowiadania się po angielsku,
 • zapoznania się z dokumentami projektowymi
 • poćwiczenia umiejętności pisania

Dzięki szkoleniu uczestnicy będą mogli:

 • intensywnie i wszechstronnie ćwiczyć angielski
 • zwiększyć swoją świadomość języka
 • zwiększyć swoją pewność siebie
 • nauczyć się sposobów radzenia sobie w momentach, gdy nie wiadomo jak coś powiedzieć
 • sprawnie przygotowywać się do spotkań i prowadzić je

Liczba uczestników: 14 osób

 

Miejsce szkolenia: Sala szkoleniowa w Hotelu ORIZA w Gdowie

 

Czas szkolenia: 90 godzin lekcyjnych (spotkania w każdą sobotę po 8 godzin lekcyjnych od września do grudnia 2014r.) Przerwy kawowe.

Nowy, bezpłatny projekt!

Szanowni Państwo,

 

Niezwykle miło jest nam Państwa poinformować, iż na terenie gminy Gdów rozpoczęła działalność nowa organizacja pozarządowa – Fundacja Centrum Edukacji i Nauki Języków Obcych.

 

Fundacja od września rozpoczyna realizację pierwszego projektu ”Umiem więcej-skuteczniej pomogę”, dofinansowanego ze środków  Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014

 

Wielickie Centrum Organizacji Pozarządowych, Fundacja Mieć Szansę oraz Fundacja Centrum Edukacji i Nauki Języków Obcych mają przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w tym nowatorskim na terenie gminy Gdów oraz powiatu wielickiego projekcie.

 

Serdecznie zapraszamy- od września 2014r.- pracowników organizacji pozarządowych oraz ich wolontariuszy na:

 •          90 godzinny kurs języka angielskiego wraz z indywidualnymi konsultacjami oraz
 •          24 godzinne szkolenie z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych na działalność organizacji pozarządowych

realizowane przez Fundację Centrum Edukacji i Nauki Języków Obcych w ramach projektu: ”Umiem więcej-skuteczniej pomogę”, dofinansowanego ze środków  Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014, które odbywać się będą  w sali szkoleniowej w Hotelu ORIZA w Gdowie.

 

BEZPŁATNY kurs języka angielskiego dostosowany będzie do oczekiwań uczestników, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności komunikowania się, poznawania słownictwa, tworzenia tekstów użytkowych potrzebnych w działalności organizacji pozarządowej.

 

            W załączeniu przesyłamy ogólny plan kursu. Wszystkich zainteresowanych  prosimy o przesłanie zgłoszenia chęci uczestnictwa w kursie na mail Fundacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 22 sierpnia 2014r. Ponadto zapraszamy na spotkanie inaugurujące projekt dn. 30.08.2014r. o godz.10.00 w Hotelu ORIZA w Gdowie.

 

 ZAPRASZAMY!!!

Monika Orzechowska-Strojna

Prezes Fundacji

Tel.608-453-426

Zakończenie projektu

Od stycznia 2013r. Fundacja Mieć Szansę realizowała projekt pn. Powiatowe Centrum Edukacji Obywatelskiej - Wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w powiecie wielickim poprzez promowanie aktywnego udziału mieszkańców w życiu politycznym oraz pobudzanie aktywności obywatelskiej mieszkańców w ramach działania organizacji pozarządowych dofinansowany ze środków Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

W ciągu 12 miesięcy realizacji projektu przeprowadziliśmy łącznie 150 godzin szkoleń i spotkań. Beneficjenci (członkowie organizacji pozarządowych) uczestniczyli w zajęciach, warsztatach, spotkaniach i konferencjach. Prawie 200 osób wzięło udział w 10 szkoleniach zorganizowanych przez Fundację Mieć Szansę, których tematyka dotyczyła działalności organizacji pozarządowych. Uczestnicy zajęć projektowych poznali m. in. techniki budowania trwałego i zaangażowanego zespołu, fundraisingu, zasady tworzenia wizerunku i PR organizacji, a także pogłębili wiedzę nt. księgowości i finansów w ngo, prawnych aspektów działania organizacji, partnerstwa wewnątrz i międzysektorowego, zarządzania projektami, budowania strategii organizacji, etc.

Również spotkania i konferencje, ze względu na ciekawą tematykę, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W konferencji inaugurującej projekt wziął udział Jasiek Mela, który opowiedział zgromadzonym, dlaczego warto podejmować inicjatywy i pomagać innym.

W ramach projektu zorganizowano także konkurs plastyczny i wiedzy o społeczeństwie obywatelskim, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu powiatu wielickiego. Do zwycięzców trafiły tablety.

Wydaliśmy także publikację ABC Współczesnego Obywatela, którą można bezpłatnie otrzymać w siedzibie Fundacji (istnieje możliwość przesłania pocztą).

Dzięki realizacji projektu uruchomiona została także platforma internetowa Wielickiego Centrum Organizacji Pozarządowych na którą zapraszamy pod adresem www.wcop.pl

Serdecznie Państwu dziękujemy za tak liczny udział w działaniach współfinansowanych ze środków Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani, że działania projektowe spotkały się z tak dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, co dodaje energii do realizacji kolejnych projektów. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych zadaniach realizowanych dzięki wsparciu funduszy zewnętrznych.

Tymczasem zapraszamy na stronę www.wcop.pl, gdzie dostępne są artykuły dot. działalności organizacji pozarządowych oraz materiały ze szkoleń.

Znamy już wyniki konkursów: plastycznego i wiedzy o społeczeństwie obywatelskim

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursach ogłoszonych przez Fundację w ramach projektu realizowanego przy  wsparciu z Polsko – Szwajcarskiego Grantu Blokowego. Zainteresowanie konkursami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Wyniki konkursu zostały przekazane zwycięzcom, których również poinformowaliśmy o terminie wręczenia nagród.


Wkrótce na portalu zamieścimy prace plastyczne zwycięzców.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy !